Meie personal
Märt Vähi
Rajaja , piiskop
Märt Vähi
Märt ja Alta Vähi abiellusid 1970. aastal ning neil on kolm last ja praeguseks juba kaheksa armast lapselast.
1991. aastal, Nõukogude Liidu kokkuvarisemise ajal, kolisid Märt ja Alta, tundes Jumala kutset, kogu perega Eestisse, siia, kus enne II maailmasõda oli olnud Märdi isakodu. Sõjapõgenikena jõudsid ta vanemad 1945. aastal Rootsi, kust perekond asus hiljem ümber Kanadasse.
Nende koduks ja pereloomise riigiks oli Kanada, kuid 1970. aastatel vedasid nad seitse aastat piibleid Eestisse ja endistesse NSVL riikidesse. Pärast seda naasid Kanadasse, ning Märt rajas New Brunswicki provintsis Frederictonis Smythe Street kiriku, kus ta teenis neliteist aastat pastorina, praostina ning provintsivalitsuses riigikaplanina.
Eestisse elama asudes oli Märt Vähi aktiivselt tegev Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku (EKNK) loomisel, uute koguduste asutamisel, piiblikooli asutamisel ja õppetöö alustamisel ning samuti rajas ta koos kaaslastega eesti vanglateenistuse. Aastal 2005 pühitseti Märt Vähi Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku piiskopiks. Kõik see töö jätkub tänase päevani.
2000. aasta novembris asutati Märt Vähi juhtimisel ning eestvedamisel MTÜ Lootuse Küla ning peagi alustati praktilist Lootuse Küla rajamist ning tööd alkoholi- ja narkosõltlastega. Märt Vähi juhib MTÜ Lootuse Küla juhatuse esimehena rehabilitatsioonikeskuse tegevust ning arengut ja EKNK piiskop-emeeritusena EKNK Lootuse Küla Kogudust; Märt Vähi on üks MTÜ Lootuse Küla Päästeseltsi asutajaid.
Märt Vähi töö on leidnud mitmeid tunnustusi sotsiaaltöö valdkonnas. 2014 aasta veebruaris tunnustas ka Eesti Vabariigi President piiskop Vähit Punase Risti III katergooria märgiga.
Koos oma poja Andrew Vähiga alustas Märt 2006. aastal Lootuse Küla rajamist ja arendamist Kanadas, kus tänaseks on püstitatud esimesed majad ning programmi läbimas esimesed mehed.
Alta on kogu elu olnud oma abikaasa ustav teekaaslane. Nii on ta ka Lootuse Külas pidevalt teenimas, näidates üles suurt armastust, hoolitsust ja tähelepanelikkust. Oma vaiksel moel lööb Alta alati kaasa nii külaliste vastuvõtmisel, majutamisel, toitlustamisel, kui ka jumalateenistustel, ürituste korraldamisel, noorte õpetamisel. Vähide kodu uksed on alati avatud külalistele.
Raiman Kukk
Tegevjuht
Raiman Kukk
Raiman Kukk tuli Lootuse Küla programmi abi saama 2012. aastal omades selleks ajaks 10. aastast narkomaani staazi. Raimani elu muutus radikaalselt ja temas kerkis esile soov aidata edasi teisi sõltuvuse käes vaevlevaid inimesi. 2014. aastal lõpetas Raiman Lätis asuva Baltic School of Ministry piiblikooli. Raiman jäi edasi õppima Lootuse Küla teeniva juhi programmi, mille lõpetas edukalt 2015. aastal.
Alates 2017. aastast töötas Raiman Lootuse Külas tegevjuhi abina. 2018. aastal ordineeriti Raiman Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku diakoniks. Aastatel 2017-2019 täiendas Raiman enda teadmisi Tallinna Majanduskoolis projekti juhi assistendi erialal. Alates 2018. aasta mai kuust on Raiman Kukk Lootuse Küla tegevjuht. 2020.aastal ordineeriti Raiman Kukk Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku pastoriks.
Läbitud koolitused:
- 2024 – TBRI – Usalduslikel suhetel põhinev sekkumise koolitused
- 2023 – Taastava õiguse konflikti lahenduse koolitused
- 2018 – Motiveeriv intervjuu koolitused
- 2015 – BKI tugiisiku koolitus
Marilin Kukk – abiellus Raimaniga aastal 2016. Marilin on õppinud kaks aastat Austraalias Hillsongi piiblikoolis. Samuti töötas Marilin 5 aastat Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku kirikujuhi abina. Raimanil ja Marilinil sündis 2018. aastal poeg Harman. 2022. aastal sündis perre pisitütar Harriet. Marilinist on tugi ja abi enda abikaasale ning üheskoos nad arendavad Lootuse Küla edasi.
Roman Lunjov
Programmi juht
Roman Lunjov
Roman tuli Lootuse Küla programmi 2003. aastal narkosõltuvusega. Ta lõpetas edukalt 2004. aastal programmi ja jäi edasi õppima teeniva juhi programmi, mille ta lõpetas 2005. aastal. Roman otsustas jääda edasi teenima Lootuse Külla, et aidata alkohoolikutel ja narkomaanidel sõltuvusest vabaneda ja toetada neid ühiskonda naasmisel.
2008. aastal täiendas Roman oma teadmisi Moskvas rahvusvaheliselt tunnustatud addiktoloogi Michael Dye rehabilitatsioonitöö seminaril. 2009. aastal lõpetas ta EKNK Diakonikooli ja ordineeriti samal aastal ka EKNK diakoniks. 2016. aastal ordineeriti Roman EKNK Lootuse Küla koguduse pastoriks. Alates 2021. aastast on Roman Lunjov EKNK Venepraostkonna praost.
Roman on MTÜ Lootuse Küla Päästeseltsi asutajaliige ja juhatuse liige.
Aastate jooksul on Roman kasvanud ja arenenud koos meeskonnaga ning vastutanud erisuguste valdkondade eest. Programmi juhina on tema peamisteks vastutusaladeks Lootuse Küla keskuse juhtimine.
Roman ja Olga Lunjov abiellusid 30. juunil 2007. aastal.
Ta lõpetas Tallinna Ülikooli magistrantuuri, kus omandas matemaatikaõpetaja elukutse. Pärast abiellumist ja ülikooli lõpetamist asus Olga tööle Lootuse Küla sekretärina. Romani ja Olga peres kasvab kolm poega.
Reijo Orav
Administratiiv juht
Reijo Orav
Reijo Orav saabus Lootuse Külla aastal 2018. Ta on üle 23. aastase staaziga endine alkohoolik ning narkomaan. Reijo elu muutus radikaalselt ja peale seda on tal soov aidata teisi sõltlasti.
Reijo Orav omab teadmisi ning kogemust töös ainesõltlaste ning kinnipeetavatega. Töövõtteid kasutades on professionaalne.
Reijo Orav on töötanud alates 2020. aastast MTÜ Lootuse Küla kontoris ja lahendanud igapäevaselt teenusel olijate sotsiaalvaldkonna küsimusi ning koostanud vajaminevaid dokumente. Reijo Orav on läbinud ka võlanõustamis koolituse ning saab anda ka esmast nõu võlgade lahendamiseks.
- 2024 – TBRI – Usalduslikel suhetel põhinev sekkumise koolitused
- 2023 – Taastava õiguse konflikti lahenduse koolitused
- 2022 – AART – Agressiivsuse asendamise treeningu tegevusjuhendaja koolitus
- 2021 – Võlanõustamis koolitus
- 2020 – Töötukassa arvuti alane Excel, Word ja Powerpoint baas koolitus.
Hele Orav abiellus Reijoga aastal 2024 ning elavad üheskoos Lootuse Külas. Hele süda on samuti aidata abivajajaid ning üheskoos teenivad nad ning aitavad inimesi mitmetes kogudustes ja laagrites üle Eestimaa.
Arvi Raid
Halduse ja noortetöö juht
Arvi Raid
Arvi Raid tuli Lootuse Küla programmi 2014. aastal, et saada abi vabanemaks narkootikumide sõltuvusest. Lõpetas edukalt programmi 2015. aastal ja peale seda pidi endises elus tehtud kuritegude pärast kandma karistust 7 kuud Soome vanglas. Arvi ellusuhtumine oli niivõrd muutunud, et saades vabaks, naasis ta otsejoones Eestisse Lootuse Külla sihiga aidata teisi sõltlasi.
2017. aastal õppis Arvi pool aastat Lootuse Küla Kanada keskuses Lootuse Küla kaasrajaja Andrew Vähi käe all. 2018. aasta alguses tuli Arvi tagasi Kanadast ning asus juhtima Lootuse Küla Keila keskust, kus aitas programmi lõpetanud inimestel turvaliselt ühiskonda lõimuda. Alates 2020. aastast on Arvi Raid Lootuse Küla haldusjuht. Arvi igapäevaste tööülesannete hulka kuuluvad lisaks veel õppetundide õpetamine, nõustamine, tööpraktika juhendamine ning enda eluga eeskujuks olemine programmis olijatele.
Aastal 2024 ordineeriti Arvi Raid EKNK Lootuse Küla diakoniks.
Alates aastast 2015 külastanud Eestimaa koolisid ning teinud alko- ja narko ennetusloenguid noortele.
Arvi Raid on pidevas suhtluses noorte õigusrikkujatega ning sõltlastega, on neile tugiisik ja külastab regulaarselt Eestimaa vanglaid.
- 2024 – TBRI – Usalduslikel suhetel põhinev sekkumise koolitused
- 2023 – Taastava õiguse konflikti lahenduse koolitused
- 2022 – AART – Agressiivsuse asendamise treeningu tegevusjuhendaja koolitus
- 2020 – Loov Ruum Koolitused – kogemusnõustaja koolitus
- 2018 – Motiveeriv intervjuu koolitused
- 2016 – BKI tugiisiku koolitus
Margot Raid saabus Lootuse Küla programmi 2020. aastal. Margot sai enda elu korda ja temast sai Lootuse Küla töötaja. Aastal 2022. abiellusid Arvi ja Margot. Arvi ja Margot kasvatavad kahte last Armand ja Armin. Margot on abistamas ka Lootuse Külas naisi igapäevaselt ning toetab oma abikaasat aitamaks sõltlasi.
Jaroslav Dudtšenko
Tööstuse juht
Jaroslav Dudtšenko
Jaroslav tuli Lootuse Külla 2012. aastal abi saama oma narkosõltuvusest vabanemiseks. Tema narkosõltuvuse staaz oli 17. aastat. Ta lõpetas edukalt rehabilitatsiooniprogrammi ning jätkas Lootuse Küla treeningprogrammis, mis on mõeldud inimestele, kes tahavad oma elu pühendada teiste inimeste teenimisele. Treeningprogrammi lõpetas Jaroslav 2014. aastal ning ta otsustas jääda töötama ja teenima Lootuse Külla, et aidata neid, kes vajavad abi, nagu seda kunagi tema vajas.
Tööstuse juhatajana on Jaroslavi vastutus korraldada tööd tööstuses, aidata meestel õppida tööd tegema ning neis järjepidevat, vastutustundlikku ja ohutut tööharjumust kujundada. Ka on Jaroslav üks Lootuse Küla Päästeseltsi päästjatest.
- 2024 – AM B BE C CE T kategooria juhiload
- 2024 – Alarmsõiduku koolitus
- 2018 – Motiveeriv intervjuu koolitus
- 2015 – Vabatahtliku päästja 1-2 astme koolitus
- 2015 – C- kategooria juhiload
Jelena Dudtšenko – Jaroslavi abikaasa – on olnud aastaid Jaroslavi kõrval ning toetanud teda heas ja halvas. Jelena töötab Laulasmaal teenindusettevõttes ning on EKNK Lootuse Küla koguduse liige.
Olga Lunjova
Administratiiv tugi
Olga Lunjova
Olga Lunjova
Roman ja Olga Lunjov abiellusid 30. juunil 2007. aastal.
Ta lõpetas Tallinna Ülikooli magistrantuuri, kus omandas matemaatikaõpetaja elukutse. Pärast abiellumist ja ülikooli lõpetamist asus Olga tööle Lootuse Küla sekretärina. Romani ja Olga peres kasvab kolm poega. Olga tegeleb ka finantsarvestuse ja tõlkimisega.
Tani Roos
Ehitustööde juht
Tani Roos
Tani Roos ja Einike Pähn-Roos – täisajaga vabatahtlikud
Tani Roos on Märt Vähi kauaaegne sõber, kellega koos 70ndatel aastatel vedasid piibleid Eestisse ja tolleaegsesse NSVL riikidesse. 2012. aastal tuli Tani esmaskordselt appi paigaldama põrandasoojustust ühele pooleli olevale Lootuse Küla elamule. Sellest kujunes edasi üks ühine töö ja kutsumus ning Tani on oma eelnevate ehituskogemustega suureks abiks Lootuse Küla arendamisel. 2014. aastal abiellus Tani Einikesega ja nad elavad üheskoos Lootuse Külas.
Einikesel on olnud tähtis roll Lootuse Küla naistetöö alustamisel. Tani ja Einike aitavad ja teenivad täisajaliste vabatahtlikena Lootuse Külas.
Ragnar ja Darja Turgan
Keila keskus ja second-hand kauplus
Ragnar ja Darja Turgan
Ragnar Turgan saabus Lootuse Külla abi saama aastal 2013. Ragnar veetis enamus oma nooruse kinnipidamis asutuses ning noore mehena oli talle kõik Lootuse Külas õpitu täiesti uus. Ragnar on püsinud vapralt uues elus ning pidevalt arenedes ja sihikindlalt liikudes juhib Keila keskust ja samuti Keila keskuse esimesel korrusel olevat secondhand kauplust nimega “Kaubaait” .
Darja ja Ragnar Turgan abiellusid aastal 2017 ning kolisid Valgasse. Valgas olid nad üheskoos kaks aastat EKNK Valga koguduse pastori kohusetäitjad ja siis kolisid tagasi Paldiskisse. Üheskoos rajati Keilasse Lootuse Küla kauplus “Kaubaait” ning on sellest ajast alates olnud ustavad töötajad.
- 2019 – Ettevõtlus koolitus
- 2017 – 2019 – EKNK Valga koguduse pastori kohusetäitja
- 2016-2017 – MTÜ Lootuse Küla sõltuvusspetsialisti koolitus-treening
- 2014 – 2015 – Läti Piiblikool
Taavi Männikust
Hiiumaa
Taavi Männikust
Taavi Männikust saabus Lootuse Külla 2020. aastal omades alkohooli sõltuvust. Taavi leidis ülesse oma elu visiooni ning eesmärgid ning asus neid julgesti täitma. Taavi abiellus Kadiga aastal 2023 ja aastal 2024 koliti üheskoos Hiiumaale. Taavi arendab Hiiumaal koos Lootuse Küla rajaja Märt Vähiga sealset üksust. Taavi kuulub EKNK Hiiumaa Eluvee kogudusse ning on samuti asutaja liige.
- 2024 – TBRI – Usalduslikel suhetel põhinev sekkumise koolitused
- 2023 –Loov Ruumi leina koolitus
- 2022 – AART – Agressiivsuse asendamise treeningu tegevusjuhendaja koolitus
- 2021 – Juunika koolitus Esmaabi andja
- 2021 – Vabatahtliku päästja 1-2 astme koolitus
- 2020 – Loov Ruum Koolitused – kogemusnõustaja koolitus