Keila Keskus

Mis on Lootuse Küla Keila Keskus?

Juba aastaid oleme Lootuse Külas tundnud muret, kuidas aidata veelgi paremini rehabilitatsioniprogrammi lõpetanutel integreeruda ühiskonda. Programmi lõpetanute ees on palju küsimusi ning väljakutseid – kuidas tulla toime ühiskonnas? kus elama hakata? kus koguduses käia? kuidas leida tööd?

Nende küsimuste ja väljakutsetega peame me ju tegelikult ikka igaüks ise toime tulema. Võtma vastutuse ja hakkama ise leidma lahendusi. Kuid siiski oleme arvanud, et Lootuse Küla saaks siin olla enam abiks.

Siiani oleme soovitanud lõpetajatel, mitte minna tagasi keskkonda, kust nad programmi tulid (vallaliste isikute puhul), et mitte lasta endistel probleemidel end kiusatada. Samuti oleme soovitanud, et hakataks elama koos kellegagi, kes ka on läbinud programmi, et üksteist toetada ja mõnda aega koos edasi liikuda. Kuid need lahendused pole alati olnud ideaalsed ja inimeste tulevikud on olnud koheselt mõjutatud liiga paljude raskustega toimetulekust.

Oleme selle olukorra eest palvetanud ja püüdnud erinevaid lahendusi leida. 2011 aastal saime vastuse – Keila Baptisti kogudus andis meie käsutusse poole Keila kesklinnas asuvast hoonest.

Sõlmisime 10-neks aastaks lepingu, mille kohaselt hooneosa anti meile kasutada tasuta.

Hoone ülemisele korrusel on valminud magamisruumid kaheksale mehele, kööginurk, duširuumid ja muu vajalik. Teisel korrusel on elutuba, kus saab võtta vastu külalisi, lõõgastuda, suhelda ja vaba aega veeta. Esimesele korrusele ehitame samuti elamispinnad.

Palju töid on Lootuse Küla Keila Keskuses veel teha, näiteks täielikult välja ehitada esimene korrus. Kui sul on südames meid aidata oleme igasuguse abi eest väga tänulikud!

Täname kõiki, kes on aidanud meid finantsidega, tööjõuga, palvega ja kõige muuga. Täname ka Keila Baptisti kogudust ja pastor Gunnar Mägi, kes on lubanud kõigel sellel teoks saada!

Elukorraldus Keskuses

Keskuse elanikega sõlmitakse leping, kus täpsustatakse kodukord – alates öörahu ja teistega arvestamise ning lõpetades rendi ja kommunaalkulude eest tasumisega. Lootuse Küla Keila Keskuses ei ole lubatud tarbida ega omada alkoholi, narkootikume ega tubakatooteid. Samuti, kui sealsed elanikud teevad seda mujal, lõpetatakse nendega leping.

Toidupoolt korraldatakse ise, vahel tehakse seda ühiselt, vahel eraldi, olenevalt tööajast ning muust elukorraldusest.

Keila Keskuse elanikud peavad paljus õppima alles elama, nende minevikus puudus kogemus töötamisest, täisväärtuslikust vaba aja veetmisest, teistega arvestamisest jne. Puudus kogemus enda ja teiste eest hoolitsemisest, puudus oskus vastutada. Püüame nüüd seda koos õppida. Paljus aitab siin kaasa ka Keila Baptisti kogudus.