Roman Lunjov

Roman Lunjov – programmijuht

Roman tuli Lootuse Küla programmi 2003. aastal narkosõltuvusega. Ta lõpetas edukalt 2004. aastal programmi ja jäi edasi õppima teeniva juhi programmi, mille ta lõpetas 2005. aastal. Roman otsustas jääda edasi teenima Lootuse Külla, et aidata alkohoolikutel ja narkomaanidel sõltuvusest vabaneda ja toetada neid ühiskonda naasmisel.

2008. aastal täiendas Roman oma teadmisi Moskvas rahvusvaheliselt tunnustatud addiktoloogi Michael Dye rehabilitatsioonitöö seminaril. 2009. aastal lõpetas ta EKNK Diakonikooli ja ordineeriti samal aastal ka EKNK diakoniks. 2016. aastal ordineeriti Roman EKNK Lootuse Küla koguduse pastoriks. Alates 2021. aastast on Roman Lunjov EKNK Venepraostkonna praost.

Roman on MTÜ Lootuse Küla Päästeseltsi asutajaliige ja juhatuse liige. 

Aastate jooksul on Roman kasvanud ja arenenud koos meeskonnaga ning vastutanud erisuguste valdkondade eest. Haldusjuhina on tema peamisteks vastutusaladeks Lootuse Küla haldus- ja hooldusküsimused, samuti ehitus- ja metsatööde organiseerimine.

Roman ja Olga Lunjov abiellusid 30. juunil 2007. aastal.
Ta lõpetas Tallinna Ülikooli magistrantuuri, kus omandas matemaatikaõpetaja elukutse. Pärast abiellumist ja ülikooli lõpetamist asus Olga tööle Lootuse Küla sekretärina. Romani ja Olga peres kasvab kolm poega. Vabatahtlikuna on Olga jõudumööda abiks ka Lootuse Küla tegemistes.